2023 - Wiosna

 Nadeszła wiosna, pełen kosz kwiatów przyniosła :) Witaj Pani Wiosno! Cieszymy się z bogactwa kolorów – oprócz zielonego oczywiście, które już nas w pełni otaczają.

Wspólnie sadziliśmy bratki, cebulkę, sialiśmy kwiaty, koper w ogrodzie szkolnym, by latem cieszyć widokami i zdrowymi eko-posiłkami z naszej stołówki … Także czyniliśmy kąpiele leśne w bogactwie młodych pąków drzew, krzewów, przylaszczek, konwalii, bzów i jagód! A wiosenny śpiew ptaków był i jest nadal niezastąpiony …

  • Dzień Wody, Zajączek Wielkanocny, Dzień Ziemi, Dzień Pszczoły, Majowe Święta Narodowe, Dzień Mamy i Dziecka to tylko największe wydarzenia, które razem przeżyliśmy w naszej szkole!
  • Zielona Szkoła zrealizowała akcję „Zdrowo rosnę” wspólnie z firmą „Legutko”.#ZDROWOROSNA to akcja dedykowana dzieciom, w której przekonywaliśmy najmłodszych, że uprawa roślin to nie tylko element zdrowego stylu życia, ale również świetna zabawa!
  • Z kolei wspólnie z Fundacją „Nasza Ziemia” - LEKCJE NIEŚMIECENIA, czyli działania w ramach programu „Ekoedukacja”, który podobnie jak Sprzątanie świata – Polska zachęcał do aktywnego dbania o środowisko naturalne. Celem projektu była nie tylko teoretyczna, ale i praktyczna nauka ekologicznych nawyków związanych z segregacją odpadów.
  • Środowe popołudnia należały do dzieci z Brachlewa, które brały udział w systematycznych spotkaniach pt. Leśne Brachlewskie Promyczki znowu razem! Wspólne gry i zabawy psychologiczno-pedagogiczne, zajęcia ruchowe, plastyczne, pikniki i spektakl teatralny „Misio Tulisio” umilały popołudniowy czas wolny dzieciom i uczniom naszej szkoły :)

Wiosną byli z nami i aktywnie uczestniczyli w zajęciach ekologicznych, profilaktyczno-wychowawczych uczniowie ze wszystkich pobliskich szkół podstawowych  - SP nr 4, 5, 6 oraz Sportowa (SPOMS) i Społeczna Szkoła w Kwidzynie. Odwiedzili nas również uczniowie SP Tychnowy, Korzeniewo, Rakowiec, Janowo i Nowy Dwór. Zawitały do nas także dzieci z SP nr 11 w Tczewie oraz przedszkolaki ze Społecznego Przedszkola „Promyczek” w Kwidzynie.

To była aktywna wiosna … Dziękujemy Gościom za wspólne przygody ekologiczne  oraz integrację w tak urokliwym miejscu jakim jest Brachlewo :)