Projekt "Skarby przyrodniczo-historyczne"

Celem projektu była aktywizacja społeczności Brachlewa oraz odkrywanie i promowanie walorów przyrodniczo – historycznych wsi. W sposób szczególny działania skierowane były do rodzin z małymi dziećmi i młodzieży, którzy aktywnie włączyli się w realizację przedsięwzięć od sierpnia do października 2022 r.

Aktywni dla Brachlewa zainicjowali działania zmierzające do stworzenia gry terenowej, pocztówki z logotypem miejscowości oraz tablic informacyjnych promujących najpiękniejsze zakątki wsi. Wszystkie zamierzenia zostały zrealizowane poprzez spotkania warsztatowe, artystyczne i terenowe.

Efekty wypracowane w czasie inicjatywy są obecnie na co dzień wykorzystywane przez mieszkańców, gości Brachlewa i uczestników zajęć edukacyjnych w Zielonej Szkole.
Pocztówki są świetną promocją i formą pozdrowień z Brachlewa :)

Fotorelacje oraz inne ciekawe informacje z realizacji działań projektowych można śledzić na FB i stronie Gminnego Ośrodka Kutury w Kwidzynie oraz w budynku Zielonej Szkoły. Dziękujemy wszystkim za wspólnie zrealizowane dzieło! Dbajmy wspólnie o otaczającą Nas Przyrodę i Naszą Małą Ojczyznę... 

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami działań i galerią zdjęć tutaj: https://www.gokkwidzyn.pl/384-aktywni-dla-brachlewa